Aprílový wishlist

2. dubna 2016 v 13:45 | Sima |  Wishlist
Ten čas neuveriteľne letí a mame tu apríl. Pred nedávnom sme oslavovali Vianoce a už je tu apríl. Som jediná komu ten čas strašne rýchlo úteka?Prejdime však ku knihám ktoré vyjdu tento mesiac a ktoré ma najviac zaujali.

Prvá kniha je Magnus Bane:Zápisky Veľkobosoráka. Magnus je moje zlatičko a bola som nadšená keď som sa dozvedela že tato kniha vyjde aj u nás.
Anotácia:
V tejto jedinečnej knihe vám prinášame jedenásť príbehov, ktoré poodhaľujú rúško tajomstva, čo zahmlieva štyristoročný život obľúbeného veľkobosoráka Brooklynu. Magnus Bane to nemá v živote ľahké, pretože pre bosoráka sú na prvom mieste vždy problémy iných. Jeho život je dlhý, rad jeho mileniek a milencov ešte dlhší. No Magnus má dar, ako byť v pravý čas na správnom - alebo aj nesprávnom - mieste. Francúzska revolúcia, prohibícia v Amerike alebo prvá veľká bitka medzi Valentinom a Tieňolovcami je len zlomok z toho, čo Magnus prežil na vlastnej koži. Za štyristo rokov sa toho nazbieralo toľko, že mu to nikto nikdy neuverí. A týchto jedenásť poviedok... Magnus pravdepodobne preklína toho, kto ich vypustil do sveta
Druhá kniha je Bellagrand.Autorka Paullina Simonsová napísala sériu ktorá si ziskala mnohých čitateľov- Medený jazdec.Na Bellagrand sa veľmi teším.
Anotácia:
Počátek dvacátého století, Massachusetts. Italská imigrantka Gina je nezávislá, vášnivá a silná osobnost, která zoufale touží po vlastní rodině. Harry pochází z vysokých vrstev bostonské aristokracie a má jiný sen - chce vytvořit lepší svět. Byli ochotní dát cokoliv za to, aby mohli být spolu - a ve vztahu plném emocí, vášní, zuřivosti a trýzně si ti dva navzájem zlomí srdce, aby nakonec společně došli na rozcestí, na němž jediné rozhodnutí určí jejich další osud.
Tretia kniha je Stingeruv pád.O tejto knihe ste určite počuli. Som na ňu veľmi zvedavá.
Anotácia:
Grace Hamiltonová vždy měla vše naplánováno do nejmenšího detailu. Vždycky přesně věděla, kam se bude její život ubírat, a byla hrdá na to, že svých cílů pokaždé dosáhla. Nikdy nesešla ze své cesty a nikdy se nezamýšlela nad tím, co doopravdy chce, nebo koho se to tak snaží potěšit. Dokud nepoznala jeho.Carson Stinger nikdy nehrál podle pravidel, pokud je neurčil on sám, a nikdy ho nezajímalo, co si ostatní myslí. Každý den bral tak, jak přicházel, bez plánů, bez vytyčených cílů. Coby slavná osobnost zábavního průmyslu pro dospělé vždy věděl, co od něj ženy chtějí, a nevěřil, že jim má co víc nabídnout. Dokud nepoznal jiNěkolik hodin, které kvůli souhře okolností musí strávit spolu, je oba změní. Světy, z nichž oba pocházejí, a jejich životy jsou natolik rozdílné, že se nikdy neměli potkat, a překonat tento rozdíl je pro ně nemožné. Alespoň prozatím…
Štvrtá kniha je Návrh. Určite ste už aj o tejto knihe počuli alebo ste čítali niektorú z recenziu ktorá vychvaľuje túto knihu do nebies. Teším sa na ňu a som zvedavá,dúfam že to nebude sklamanie.
Anotácia:
Hanna Wellsová si je ve všech oblastech života jistá v kramflecích, až na sex a svádění. Jestli chce upoutat pozornost kluka, do kterého se zakoukala, musí vystoupit ze své ulity a udělat všechno, co bude potřeba, aby si jí všiml… I kdyby to znamenalo výměnou za předstírané rande doučovat namyšleného kapitána univerzitního hokejového týmu.Garrett Graham vždy toužil po jediném - hrát po vysoké profesionálně hokej, jenže teď hrozí, že kvůli stále se zhoršujícím známkám svého snu nedosáhne. Když mu jeho spolužačka předloží návrh, který by mu zajistil pozici v týmu a jí zájem vysněného kluka, dvakrát se nerozmýšlí.Stačil ale jediný polibek, který vedl k tomu nejdivočejšímu sexu v životě, aby si Garrett uvědomil, že už nic předstírat nehodlá. Teď ještě musí přesvědčit Hannu, že kluk, kterého chce, je ve skutečnosti on. A to tak snadné nebude.

Piata kniha je Tajomstvo Pembrooke Parku. Mám rada historické ľúbostne romány a anotácia tejto knihy ma zaujala. Teším sa na ňu (ako na všetky v tomto wishliste)
Anotácia:
Abigail Fosterová je praktickou dcérou. Bojí sa, že skončí ako stará panna najmä preto, že má malé veno a, ako sa zdá, jediný muž, o ktorom si myslela, že by sa s ňou mohol oženiť, sa zamiluje do jej mladšej pôvabnejšej sestry. Keď rodina čelí finančnému bankrotu, Abigail a jej otec hľadajú primeranejšie ubytovanie. Vtedy prichádza neznámy právnik so zarážajúcou ponukou: užívať odľahlé panské sídlo, ktoré už osemnásť rokov stojí opustené. Fosterovci odcestujú do veľkolepého Pembrooke Parku, ktoré s hrôzou nachádzajú tak, ako ho jeho predchádzajúci obyvatelia náhle opustili: dná šálok pokryté zaschnutým čajom, moľami prežrané šatstvo v skriniach, domček pre bábiky rozložený uprostred hry... Privíta ich atraktívny miestny kaplán, ale hoci sa zdá, že on aj jeho rodina poznajú minulosť sídla, jediná informácia, ktorú im poskytnú, je strohé varovanie: Majte sa na pozore pred cudzincami, ktorých do Pembrooke Parku prilákajú reči o tajnej izbe plnej pokladov.To Abigail zaujme. V nádeji na obnovu rodinných financií - a svojho vena - Abigail pátra po údajnom poklade. Desivé zvuky v noci a stopy v prachu však prezradia, že nie je jediná, kto tajne prehľadáva dom. Nato Abigail začína dostávať anonymné listy s kľúčom k tajnej izbe a prekvapujúcim odhalením z minulosti. Keď Pembrooke Park navštívia starí priatelia a noví nepriatelia, tajomstvá vychádzajú na svetlo sveta. Nájde Abigail poklad a lásku, ktorú hľadá... alebo veľmi reálne nebezpečenstvo?

Šiesta kniha je Dánska dívka. Kniha je totálne vypredaná takže si musím počkať na dotlač.
Anotácia:
Románové zpracování skutečného příběhu malíře Einara Wegenera a jeho manželky Grety začíná nevinnou prosbou o pomoc, aby se na dalších stranách rozvinulo ve strhující vyprávění o neobvyklé lásce, osobní svobodě a odvaze vzepřít se obecnému mínění.

"Uděláš pro mě něco?" zeptala se Greta a netušila, co tím rozpoutá. Potřebovala dokončit obraz, a protože jí nepřišla na závěrečné sezení modelka, neviděla jinou možnost, než použít jako náhradní model svého muže. Sotva si však Einar oblékne punčochy, dámské šaty a střevíce, v jeho nitru se cosi změní: uvědomí si, že je ve skutečnosti ženou, nikoli mužem, a zatouží po změně pohlaví.Není to však snadné. Einarův příběh se odehrává ve dvacátých letech, kdy lidé jako on často končí v ústavech pro choromyslné. V pařížských salonech možná dekadence dostupuje vrcholu, ale ve většinové společnosti stále převládá názor, že cítit se jako zajatec ve vlastním těle může jen psychopat, a toho je nutné razantně léčit.Einar už ale sní svůj velký sen a nechce se jeho splnění vzdát. Kolik osobní odvahy, pochopení a podpory bude potřebovat, aby se mohl vnitřně osvobodit? Jak silná musí být láska ženy, která je ochotna vyhovět tak nevšednímu přání svého muže? Jaké jsou pocity člověka, který by rád unikl své předem dané identitě?

Siedma kniha a posledná je Neslyšno.Richelle Mead je skvelá autorka. Priznám sa vám že túto knihu mám už objednanú a ako sa mi zníži počet knih z knižnice pustím sa do nej.
Anotácia:
Dívka jménem Fej žije v horské vesnici, kterou sesuvy kamení zcela odřízly od světa. Přežití vesničanů zajišťuje jediné lano, po němž jim přes zrádné skalní stěny posílají jídlo lidé z údolního království.Naprostá závislost není však to jediné, co Fejinu vesnici sužuje: kam až paměť sahá, zdejší lidé neslyší. Jako by takovéto prokletí nestačilo, začínají nyní ztrácet i zrak. Také zásilky jídla přicházející lanovkou se začínají tenčit... Nadcházejí časy zkázy; obyvatelům horské vsi hrozí tichá temnota a smrt hladem.Pak ale jedné noci probudí Fej drásavý hluk. Vedena zvuky, něčím do té doby naprosto neznámým, se Fej vydává na velkolepou výpravu - sestupuje po nebezpečně strmé hoře do tajemného království Pej-kuo, kde nalezne neuvěřitelnou pravdu o své vesnici i lásku, která ji navždy změní život.

Aké knihy si tento mesiac chcete kúpiť vy???
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lucy Lillianne Lucy Lillianne | E-mail | Web | 2. dubna 2016 v 19:15 | Reagovat

Doufám, že se dalsi knihy o Lovcích stínů dostanou i k nám :-O

2 Sima Sima | E-mail | Web | 2. dubna 2016 v 21:24 | Reagovat

[1]: Prajem vám to.Cassie píše super :)

3 Mič Mič | Web | 2. dubna 2016 v 21:59 | Reagovat

och, o tých Zápiskoch som ani len netušila :O určite to bude skvelá kniha :)

4 Sima Sima | E-mail | Web | 2. dubna 2016 v 22:17 | Reagovat

[3]: Ja som okolo teba ako šialenec netancovala že vyjde Magnus :D no tak ta to čaká keď ju budem mať doma :D Teším sa strašne nato,určite bude skvelá :)

5 Mič Mič | Web | 3. dubna 2016 v 10:46 | Reagovat

[4]: jaj tak asi som mala zatmenie ked si mi to hovorila xDDDDDD tak nič xD

6 Sima Sima | E-mail | Web | 3. dubna 2016 v 11:34 | Reagovat

[5]: Aj to je dosť možne :D

7 Sabča Sabča | Web | 4. dubna 2016 v 9:32 | Reagovat

Bellagrand a Neslyšno mám také na svém Wishlistu :-) Ráda bych si totiž Bellgrand přečetla ještě před Měděným jezdcem. A jinak se těším, že konečně bude vycházet Švadlena a Láska mezi písmenky :-) (Ovšem můj wishlist je hooooodně dlouhý :D )

8 Sima Sima | E-mail | Web | 4. dubna 2016 v 16:16 | Reagovat

[7]: Ja prezradím že obe mám už objednané a dúfam že to nebude sklamanie.Čítala som si anotáciu Švadleny a premýšľam či isť do nej alebo nie.Aj  môj wislhist je veľmi veľmi dlhý :)

9 Casion Casion | Web | 19. dubna 2016 v 15:32 | Reagovat

Magnusa bane by som si veľmi rada prečítala a rovnako tak Neslyšno, obe knihy ma veľmi zaujali a dúfam, že sa k nim dostanem :-)

10 Saki Saki | Web | 24. dubna 2016 v 20:47 | Reagovat

Magnus Bane!!!! Od té doby, co jsem přelouskala Shadowhunters a objevila drogu jménem MALEC *awwwwww* tak si tu knížku moc přeji mít ve své knihovničce :3
Dánská dívka je úplně ten stejný případ, film mě uchvátil a o knihu jsem dokonce soutěžila…bohužel jsem nevyhrála a tak si ji budu snad brzo kupovat ^^
No a moc mě upoutala kniha Neslyšno ^^  ta vypadá fakt dobře :)
K mým knihám bych si ještě osobně ráda přidala Amnézii od M. Robothama ^^ protože tohohle autora není nikdy dost! A ČR je dost pozadu s překladem jeho knih! >___<

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama