Michael Robotham-Řekni lituji

8. dubna 2016 v 21:01 | Sima |  Knižné recenzie
Autor:Michael Robotham
Názov knihy:-Řekni lituji
Počet strán:488
Vydavateľstvo:Moba

Anotácia:
Jedné letní nedělní noci se ve vesnici Bingham nedaleko Oxfordu ztratí dvě nejlepší patnáctileté kamarádky Piper Hadleyová a Natasha McBainová. Mnohadenní televizní přímý přenos zpátrání po nich upoutá celý národ. Dívky se ale nepodaří najít. O tři roky později, v průběhu nejhorší sněhové vichřice za posledních sto let, dojde k brutální vraždě manželského páru bydlícího na farmě, kde kdysi se svými rodiči žila iNatasha McBainová. A pod ledem zamrzlého jezera je po sněhové bouři nalezeno tělo mladé bosé ženy.Policie zadrží duševně narušeného mladíka, který slyší hlasy a tvrdí, že té noci viděl v bouři dívku, kterou pronásledoval sněhulák. Klinický psycholog a tvůrce zločineckých profilů pro policii Joseph O'Loughlin je přesvědčený, že dívky, které zmizely před třemi lety, stále žijí. Přesvědčuje policii, že je třeba obnovit vyšetřování, ale čím víc se blíží pravdě, tím nebezpečnější celá situace začíná být. Mysl jeho protivníka je chladnokrevná, rafinovaná a zvrácená.

Moje dojmy:
Michael Robotham je medzi čitateľmi thrillerov veľmi obľúbený. Řekni lituji vyšla minulý rok a ja som ju mala doteraz ako inak na poličke.Tato kniha ma prijemne prekvapila. Od prvej strany vás vťahuje autor do príbehu. Autor píše veľmi pútavo a budete mať obrovsky problém knihu odložiť.


Hlavnou postavou príbehu je klinicky psychológ Jospeh O"Loughlin ktorého si nejde neobľúbiť. Je veľmi sympaticky,inteligentný a odvážny. V knihe sa jednotlive kapitoly kde sa rieši vražda a zmiznutie prelína aj so zápiskami a neskôr myšlienkami stratenej Piper.Zo začiatku vám nič nebude dávať zmysel ale postupne bude všetko do seba zapadať a koniec budete čítať napätý ako struna. Autor s nami bude počas čítania zahrávať. Keď budete niekoho podozrievať o par strán vám to autor vyvráti alebo naopak ešte viac zamotá. Dej je napínavý ,nepredvídateľný a miestami mraziví.


Tuto knihu odporúčam všetkým ktorý máju radi mrazivé krimi romány. Michael Robotham je perfektný autor a v budúcnosti si určte ešte niečo od tohto autora prečítam.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama